Deprecated: Function create_function() is deprecated in C:\inetpub\vhosts\gholami-xe.com\gholamico.com\wp-content\plugins\revslider\inc_php\framework\functions_wordpress.class.php on line 240

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in C:\inetpub\vhosts\gholami-xe.com\gholamico.com\wp-content\plugins\wpml-string-translation\inc\functions.php on line 34

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in C:\inetpub\vhosts\gholami-xe.com\gholamico.com\wp-includes\load.php on line 651
رییس اتاق بازرگانی بندرعباس: – بازرگانی غلامی

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس:

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس:

سامانه جامع گمرکی انتظار فعالان اقتصادی بود
رییس اتاق بازرگانی بندرعباس با اشاره به اینکه در طول چهار سال گذشته دولت یازدهم کارنامه قابل قبولی داشته گفت: دولت الکترونیک یکی از برنامه‌های دولت یازدهم بود که گمرک با اجرا کردن سامانه جامع گمرکی بخشی از کار دولت الکترونیک را انجام داده است.
محمد امین صباغی زاده، عضو اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه سامانه جامع گمرکی موجب تسهیل در تجارت شده است، افزود: با الکترونیکی شدن رویه های گمرکی و همچنین پیاده سازی سامانه جامع گمرکی حاشیه امنی برای تجارت به وجود آمده و موجب کاهش حجم قاچاق در کشور شده است.
وی تاکید کرد: در گذشته برخی افراد سودجو با کم اظهاری یا خلاف اظهاری ارزش یک کالا را تغییر می دادند تا تعرفه کمتری بپردازند اما با راه اندازی سامانه جامع گمرکی شاهد حذف این معضلات از سیستم گمرک هستیم.
صباغی زاده با بیان اینکه سامانه جامع گمرکی اجازه خلاف به کسی نمی‌دهد تصریح کرد: الکترونیکی شدن رویه‌های گمرکی علاوه بر کاهش قاچاق به همه دستگاه‌های مرتبط با تجارت متصل است و همین موضوع باعث می شود تا روند تجارت کوتاه شود. البته در ابتدای اجرای سامانه جامع گمرکی شاهد برخی مشکلات از جمله قطع شدن اینترنت بودیم که اکنون این معضلات رفع شده است.
رییس اتاق بازرگانی بندرعباس گفت: کارهایی که گمرک تاکنون انجام داده مورد انتظار فعالان اقتصادی بوده و می توانم بگویم که هیچ بحثی در زمینه طرح مشکل با گمرک وجود ندارد.
وی به تعدد قوانین در روند تجارت اشاره کرد و ادامه داد: در بخش تجارت حدود ۲۵ دستگاه با گمرک همکاری دارند که هر کدام از این دستگاه ها اگر کوتاهی کنند همه به نام گمرک تمام می کنند و پیشنهاد می شود که تجار مشکلات را فنی و تخصصی از گمرک پیگیری کنند تا متوجه شوند که گمرک برای آنها معضلی ایجاد نکرده و سازمان دیگری در این بخش نقش دارد.
صباغی زاده افزود: قوانین و مقررات در کشور زیاد است و برخی با سودجویی از قوانین زیاد اقدام به کارهای خلاف می کنند. به نظر می رسد اگر قوانین و مقررات در کشور جمع بندی شود و دستگاه‌ها باید از قوانین خود بکاهند تا روند اجرای قوانین با مشکل مواجه نشود. گمرک مجری قوانین زیادی است که همین موضوع می تواند مشکلاتی را ایجاد کند و روند تجارت را طولانی تر کند اما زمانی که قوانین کمتر باشد و قوانین مزاحم حذف شود فضای کسب و کار وضعیت بهتری پیدا خواهد کرد.

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *